Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Imazhi i Afroditës në pasaportë zemëroi diplomatët

Shko poshtë

Imazhi i Afroditës në pasaportë zemëroi diplomatët

Mesazh nga Juѕт٠ prej Mon Jan 03, 2011 9:03 pmDiplomatët e Qipros u zemëruan me vendimin e ministrisë së punëve të brendshme pasi pa njohurinë e tyre ndryshuan dizajnin e pasaportave biometrike në të cilat është vendosur imazhi i perëndeshës Afrodita, shkruan Reuters

Diplomatët druajnë se mund të ballafaqohen me telashe në kufijtë e shteteve konservative islamike. Zyrtarët e ministrisë së punëve të brendshme thanë se pasaportat më nuk mund të ndryshohen.

Perëndesha Afrodita sipas legjendave lokale lindi nga shkuma e detit në afërsi të Qipros. Imazhi në pasaportë u punua bazuar në statujën e Afroditës në muzeun e Nikozisë në Qipro.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi