Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Skulptura prej bore

Shko poshtë

Skulptura prej bore

Mesazh nga Juѕт٠ prej Mon Jan 03, 2011 9:02 pmKanadezët kanë ekipin e tyre ndërkombëtarë për punimin e skulpturave prej bore, ndërsa ai përbëhet nga Peter Lucchetti, Calvin Morberg, Shai Baxendale, Gisli Balzer, Michael Lane, Evi Watt dhe Donald Watt, i cili njëherësh është edhe udhëheqës i ekipit.

Donald (59 vjeç) dhe shokët e tij në dhjetë vitet e fundit udhëtojnë nëpër botë dhe krijojnë skulptura të mrekullueshme prej bore. Nganjëherë këto piktura shkrihen ditën, ndërsa ata punojnë edhe në temperatura deri në -45 gradë celsius. Rezultati përfundimtar i tyre janë pikturat më të mira prej bore në botë.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi