Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Ngjyrat për flokët të dendur dhe shumë kaçurrel

Shko poshtë

Ngjyrat për flokët të dendur dhe shumë kaçurrel

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri Dec 31, 2010 5:30 pm


Sido qofshin flokët tuaja, disa tonalitete, me siguri, që do ta tregonin më të bukur.
Cila
ngjyrë duhet dhe përse? Mjalti, bakër ose kafe e akullt, këto ngjyra të
ëmbla theksojnë efektin shumë prezent të krehjes dhe vendosin një
ekuilibër volumi midis flokut dhe fytyrës.

Për ato që e kanë
ngjyrën e çelët dhe fytyrën e vogël, një lyerje në brune ka tendencë të
ushqejë fytyrën dhe të zbus tiparet e saj. Në të kundërt, kur ke një
fytyrë shumë të gjatë e të gjerë, një masë voluminoze flokësh ngjyrë
abanoz e zbukuron.

E njëjta gjë për ngjyrat mat dhe lëkurat me
ngjyrë! Së fundi, për të strukturuar dhe evituar pamjen e një luaneshe,
asgjë më të përshtatshme sesa 4-5 fije të mëdha sipër kokës.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi