Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Prerja që të nxjerr në pah

Shko poshtë

Prerja që të nxjerr në pah

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri Dec 31, 2010 5:30 pm

Arma e bukurisë femërore, flokët: të prerë e të krehur sa më
përshtatshëm e bëjnë femrën më joshëse dhe dhurojnë siguri. Mos harroni,
e rëndësishme është të jeni përherë natyrale e aktuale.
Një rregull i
përgjithshëm thotë se një grua jo më e re duhet t’i mbajë flokët e
shkurtër ose të mbledhur. Por, në fakt nuk ekziston një krehje e
përshtatshme për një moshë të caktuar sepse gjithçka varet nga forma që
dëshirohet t’i jepet fytyrës nëpërmjet një prerjeje precize: një grua
edhe pse 70 vjeç mund të mbajë balluke.

Në disa raste mund të
mbajë edhe flokun gri të derdhur mbi shpatulla. Por nevojitet të
studiohet një prerje e caktuar duke patur parasysh edhe llojin e flokut,
për t’i dhënë volum aty ku mungon dhe për të hequr teprinë aty ku është
e tepërt.
Nëse
praktikoni sport, zgjidhni prerje precize e të shkurtra. Janë gjithnjë
praktike dhe japin përshtypjen se koka është e rregulluar përherë.

"Lulet"
janë një karakteristikë që duhet të mësojmë t’i vlerësojmë e t’i
shfrytëzojmë edhe sepse janë të paeleminueshme. Varet shumë edhe nga
vendi se ku ndodhen. Nëse ju ndodh të keni një në ballë dhe ju pëlqejnë
balluket, bëni një shkallëzim të lehtë.

Nëse i keni flokët të gjatë, shkallëzojini.

Nëse
keni një fytyrë jo të rregullt, prerja e flokëve duhet të ndjekim po të
njëjtën parregullsi për të evidentuar më pak karakteristikat. Për
shembull një hundë e rëndësishme mund të vlerësohet për t’iu bërë "një
personazh" falë një fryrje flokësh të studiuar enkas.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi