Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Shenja që fëmija juaj ju do shumë

Shko poshtë

Shenja që fëmija juaj ju do shumë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Mon Dec 27, 2010 9:18 am

Shenja që fëmija juaj ju do shumë

1. I porsalinduri të shikon në sy - ai është në fakt duke mësuar përmendësh fytyrën juaj dhe t'a njohi mirë atë. Ai nuk kupton asgjë tjetër rreth botës, por ai e di që ju jeni të rëndësishëm.

2. Fëmija juaj mendon për ju edhe kur ju nuk jeni afër. Kur ai është 8 deri në 12 muajsh, ai do të fillojë të shikojë përreth kur ju largoheni nga dhoma - dhe ai do të buzëqeshje kur ju të ktheheni.

3. Një i vogël fillon të qajë e të të tërheqi vëmëndjen. Pse ai po vepron kështu nuk do të thotë se ai nuk të do. Ai është i tillë sepse ai të beson ty dhe mund të jëtë i tillë vetëm ku të ka ty pranë.

4. Kur ai rrëzohet apo vritet, vjen direkt tek ju për mbështetje. Fëmijët e kësaj moshe nuk mund t'a kuptojnë vërtetë kuptimin e "Të dua shumë", por veprimet e tyre flasin më shumë se fjalët.

5. Fëmija juaj në moshën 2 - 4 vjec ju jep një lulë që e ka gjetur, një vizatim ose një dhuratë të bërë vetë.

6. Fëmija juaj i të njëjtës moshë si më sipër, do aprovimin tuaj. Ai do të fillojë të të ndihmojë në shtëpi, dhe do gjejë dhe shancet më të vogla për të të bërë ty përshtypje. Do gjej shance që të të thotë "Më shiko mua!"

7. Dhe kur ai rritet dhe fillon shkollën, ai prap do të të vijë afër për të treguar "sekrete". Jëni "shoqja" e tyre, pavarsisht se ata janë të turpshëm kur ju i përqafoni në publik.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi