Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Fëmijët e parë janë më të zgjuar

Shko poshtë

Fëmijët e parë janë më të zgjuar

Mesazh nga Juѕт٠ prej Mon Dec 27, 2010 9:17 am

Fëmijët e parë janë më të zgjuar

Fëmijët e parë kanë një inteligjencë më të madhe se të tjerët, por për fëmijët e tjerë është më e lehtë të hapen. Këta të fundit kanë nota më të mira në shkollë pasi, sipas një studimi amerikan, mësojnë më shpejt falë shembullit të fëmijës së parë.

Por nga kërkimi i Adelphy University të Long Island, që ka analizuar rezultatet e vëllezërve ose motrave në shkollat fillore, del se fëmijët e parë janë më të zgjuar. TCH
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi