Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Merkuri me aktivitet të fuqishëm vullkanik

Shko poshtë

Merkuri me aktivitet të fuqishëm vullkanik

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Dec 23, 2010 9:34 pm

Merkuri me aktivitet të fuqishëm vullkanikWashington, 16 korrik - Shkencëtarët që analizojnë të dhënat e NASA-s thonë se kanë zbuluar aktivitetet e fundit vullkanike në planetin e Merkurit.
Kjo tregon se pavarësisht se është i vogël, planeti i vdekur, sic e kanë quajtur shkencëtarët, ka pasur një aktivitet vullkanik të fuqishëm në pjesën më të madhe të jetës së tij.

Siç njofton Top Channel, studiuesit thonë se zbulimi hedh gjithashtu dritë mbi mënyrën se si planetet e tjera të sistemit tonë diellor kanë evoluar.

Të dhënat e reja janë zbuluar nga fluturimi i tretë i Mesazherit të NASA-s rreth Mërkurit, para se anija hapësirore të shkojë në orbitën e tij në vitin 2011.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi