Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Shkencat e Tokës

Shko poshtë

Shkencat e Tokës

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Dec 23, 2010 9:13 pm

Shkencat e Tokës

Shkencat e Tokës janë të gjitha shkencat të cilat në mënyrë direke apo indirekte kanë të bëjnë me studimin e strukturës së tokës.

Disa nga Shkencat e Tokës janë:

* Gjeodezia - Shkenca që studion trajten e tokës
* Gjeografia - Shkenca që studion kushtet natyrore në tä cilat jeton njeriu.
* Gjeologjia - Gjeologjia është shkenca që e studion Tokën në menyrë të gjithanshme.
* Gjeometria - Degë e matematikës që studion format dhe marrdhëniet e trupave në hapësirë.
* Gjeopolitika -
* Petrologjia -Shkenca që merret me studimin e shkëmbijve.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi