Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Dhjetë ishujt më të mëdhenj

Shko poshtë

Dhjetë ishujt më të mëdhenj

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Dec 23, 2010 9:13 pm

Dhjetë ishujt më të mëdhenj

Këtu kemi listën e dhjetë ishujve më të mëdhenj të planetit tonë, të radhitur sipas madhësisë :

* Grenlanda (2.130.800 km²)
* Guinea e Re (800.000 km²)
* Borneo (725.500 km²)
* Madagaskar (578.041 km²)
* Baffin (Baffin Island) (507.451 km²)
* Sumatra (425.000 km²)
* Hons (227.414 km²)
* Ishullit Viktoria rreth (217.291 km²)
* Britania e Madhe (216.777 km²)
* Ellesmere (Ellesmere Island), (196.236 km²)
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi