Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Erozioni

Shko poshtë

Erozioni

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Dec 23, 2010 9:13 pm

Erozioni

Erozioni është process natyrorë i shvendosjes së materialit të shkapërderdhur si dheut, balltës, gurëve etj, nën ndikimin e erës, ujit, ose nën ndikimin e gravitacionit . Erozioni është process natyrorë i cili në disa raste i rritet intenziteti nën ndikimin e aktivitetit të njeriut. Rezultatet e erozionit janë thellimi i shtretërve të lumenjëve, rasti më enklatant është thellimi i shtratit të Lumit Kolorado në SHBA., mandej shvendosjen e bregdetit.


* Erozioni Eolik
* Erozioni Fluvial
* Erozioni Akullnajor
* Erozioni Gëlqeroravatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi