Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Mosfunksionimi i ereksionit dhe sëmundjet e zemrës

Shko poshtë

Mosfunksionimi i ereksionit dhe sëmundjet e zemrës

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun Feb 10, 2013 4:00 am

Mosfunksionimi i ereksionit dhe sëmundjet e zemrës

Hulumtimi i shkencëtarëve australianë ka zbuluar një lidhje të fortë ndërmjet mosfunksionimit të ereksionit dhe rrezikut më të madh nga sëmundjet e zemrës.
Revista shkencore 'PLoS Medicine' shton se si mosfunksionimi i ereksionit është i lidhur me rrezikun më të madh nga vdekja prej sëmundjeve të zemrës. Lidhja e zbuluar ka qenë edhe më e theksuar te meshkujt me raste më të rënda të mosfunksionimit të ereksionit.
Në hulumtimin e ri ishin përfshirë rreth 9 500 meshkuj më të vjetër se 45 vjet, të cilët janë përcjellë 2 deri në 3 vjet. Shkencëtarët kanë sqaruar se ky mosfunksionim nuk është shkaktar, por një shenjë e hershme e paralajmërimit të sëmundjeve të zemrës.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi