Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Japonezet kanë gjetur preparatin kundër varësisë nga lojërat

Shko poshtë

Japonezet kanë gjetur preparatin kundër varësisë nga lojërat

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun May 27, 2012 7:10 pm

Varësia nga lojërat elektronike (video games) është përfshirë nga Shoqata Amerikane Mjekësore në listën e çrregullimeve mendore zyrtarisht të diagnostikueshme, transmeton ZR njoftimin. Deri më sot algoritmi i trajtimit të kësaj sëmundje nuk ekzistonte në asnjë vend të botës.
Më në fund, shkencëtarët japonezë nga Universiteti i Kyoto bënë një deklaratë sensacionale në lidhje me përparime në këtë fushë.
Sipas mendimit të studiuesve, gjithë puna qëndron të noradrenalina. Nëse përmbajtja e noradrenalinës në tru është e ulur, atëherë njeriu e përjeton shumë humbjen dhe kërkon të fitojë. Prandaj, specialistët sugjerojnë kurimin e tërheqjes nga lojërat e rezikshme me ndihmën e injeksioneve të noradrenalinës.
Megjithatë, në rast se konfirmohen rezultatet e studimit të shkencëtarëve japonezë pronarët e kazinove dhe prodhuesit e video games mund të humbasin.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi