Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Supatra Sasuphan, “vajza ujk”

Shko poshtë

Supatra Sasuphan, “vajza ujk”

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun May 27, 2012 6:58 pmAjo mund të jetë e njohur si “fytyrë majmuni” ose “vajza ujk”, por kjo e bën Supatra Sasuphan, vajzën që mban rekordin me më shumë flokë në botë, në moshën ende pa mbushur 12-vjeç.
Nxënësja, fytyra e së cilës është e mbuluar me flokë për shkak të një gjendje të rrallë gjenetike, e cila prek vetëm 50 njerëz në mbarë botën, fillimisht u përball nga ngacmimi në shkollë në Bangkok, njoftojnë mediet e huaja. Por në vend se kjo të shkatërrojë jetën e saj, Supatra thotë se e gëzon fakti se është bartësja e rekordit botëror dhe që është një nga vajzat më të njohura në shkollën e saj.Ajo punon shumë dhe është një nga studentet më të mirë në shkollën e saj dhe madje edhe ka ambicie për t’u bërë një mjeke – kështu që ajo mund të kujdeset për të sëmurët dhe familjen e saj. Supatra vuan nga sindromi ”Ambras” që shkaktohet nga një kromozom me të meta - të dokumentuara që nga mesjeta. Para se sëmundja të kuptohej, të prekurit ishin quajtur “Ujqit”.

avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi