Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Zbulohet një gjerdan i qytetërimeve të lashta

Shko poshtë

Zbulohet një gjerdan i qytetërimeve të lashta

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun May 20, 2012 12:44 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Katër metra nën bazën e një prej ndërtesave më të rëndësishme ceremoniale të para-kolumbianeve,ne qytetin e Takalik Abaj,ne Guatemala, u zbulua një gjerdan shumë i cmuar,

Ai eshte i përbërë nga më shumë se 70 rruaza te cmuara nefriti, te prodhuara në mes të viteve 190 para krishtit deri vitin 10 pas krishtit.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi