Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Në sytë e Mona Liza-s fshihen shkronja shumë të vogla

Shko poshtë

Në sytë e Mona Liza-s fshihen shkronja shumë të vogla

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun May 20, 2012 12:43 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Me sa duket ka vertet nje “Kod te Da Vinci-t” me ne fund.

Kryevepra 500 vjecare “Mona Lisa” nga Leonardo da Vinci ka qene gjithmone e mbuluar me mister, por Komiteti Kombetar i Italise per Trashegimine Kulturore, kohet e fundit ka zbuluar se zmadhimi i syve te piktures tregon se ka numra dhe shkronja te vogla. Ne syrin e djathte shfaqen shkronjat “LV” ndersa nga ana tjeter mund te dallohet “BE” ose “C”. Ne uren ne sfond te piktures mund te dallohen numrat “72″.

Ky sekret u zbulua pasi nje nga anetaret e komitetit, po studionte nje liber te vjeter te nxjere nga arkivat e Vatikanit. Ekspertet jane ende te habitur dhe te paqarte mbi domethenien e simboleve edhe pse “LV” mund te jete nenshkrimi i vete artistit.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi