Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Libri i fundit i Nostradamusit

Shko poshtë

Libri i fundit i Nostradamusit

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun May 20, 2012 12:37 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

“Arsyeja e vërtetë për të cilën ka shkruar këto profeci ishte që mesazhi i tyre të vinte deri ne ditët tona, donte të na thoshte se kemi ende një mundësi, e ardhmja e jone mund të jetë një e ardhme me njohuri të ndara nga secili prej nesh, ose do të jetë shkatërrimi ynë dhe fundi i gjithçkaje.”

Nostradamus-i po na thotë se kemi ende dhe një mundësi të fundit, pak para se fundit të kohëve: mundësi për ta vendosur vetë fatin tone, të bëhemi ajo që jemi me të vërtetë, nëse jo, do të humbasim gjithçka që kemi.

Mister/Në 1994 gazetarja Enza Massa zbulon një dorëshkrim të Nostradamus-it me 80 ilustrime. Për herë të parë kjo gjë i paraqitet publikut, së bashku me punën e një ekipi ekspertesh.

...përshkrimet në faqen e fundit të librit të bëjnë të mendosh se bëhet fjalë, për një tekst të ndaluar, që i ishte dorëzuar kardinalit Barberini Drejtor i Bibliotekës së Vatikanit. Kisha nuk donte që ky libër të posedohej nga njerëzit. Kardinali u kërkoi disa personave të besuar që ta interpretonin...

...disa besojnë së shtatë pamjet e fundit të librit janë një arsye e mjaftueshme që ky libër të zhduket dhe besohet se këto vizatime i referohen antikrishtit dhe tregojnë me një precizion alarmues kur dhe si do të ndodhe ankthi me i tmerrshëm i rraces njerëzore.. pra fundi i botës...

Nostradamus-i po na thotë se kemi ende dhe një mundësi të fundit, pak para se fundit të kohëve: mundësi për ta vendosur vetë fatin tone, të bëhemi ajo që jemi me të vërtetë, nëse jo, do të humbasim gjithçka që kemi.

“Arsyeja e vërtetë për të cilën ka shkruar këto profeci ishte që mesazhi i tyre të vinte deri ne ditët tona, donte të na thoshte se kemi ende një mundësi, e ardhmja e jone mund të jetë një e ardhme me njohuri të ndara nga secili prej nesh, ose do të jetë shkatërrimi ynë dhe fundi i gjithçkaje.”

Na pret një rilindje ose shkatërrimi, ilumimin ose shfarosje.. ne fund do të jemi ne ata që do të shkruajmë kapitullin e fundit të librit të humbur...

“E ardhmja do të jetë rezultat i asaj që bëjmë ne aktualisht, pra mund të ndryshojmë të ardhmen nëse duam, të marrin atë që meritojnë, Nostradamusi e ka thënë gjithmonë.”

Një figurë tjetër që shohim është rrota me tetë rreze ne maje, ndoshta duhet të shpjegoj pse është kaq e rëndësishme: imagjinoni që ne qiell ekziston një kryq i krijuar nga një linjë e drejtë, që bashkon qendrën e Galaktikës me linjën që nis nga qendra e Ekuadorit të katërt dhe mbërrin në pikën e tij me ekstreme...

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ky është Kryqi i Shenjtë. Këtu në tokë nga ana tjetër kemi kryqin mondan i formuar nga tre kënde ndërmjet Ikuinoksit dhe Solsticit, pra formojnë yllin me tetë kënde, ose rrotën me tetë rreze. Në libër përfaqësojnë linjën e hapësirës dhe të kohës mes Kryqit të Shenjtë dhe Kryqin mondan ne toke. Ky bashkim ndodh një here ne 13.000 vite.Vincente Bridges (studiues i Nostradamus-it)

“Dy kryqet nuk bashkohen që prej 11.000 p.L.K pra 13.000 vite më parë.”Ky fenomen po ndodh përsëri.“Imazhi tjetër është pika kulminante e gjithë sekuencës: tregon kohen e saktë se kur do të ndodhe Apokalipsi. Ne pjesën e sipërme shohim linjën e Kryqit të Shenjtë dhe atë tokësor, nen të kemi tre eklipse diellore të lidhura nga një eklips i hënës: nëse llogarisim kohen e eklipsit të diellit dhe i vëmë përballë me eklipsin e hënës përfitojmë një periudhe prej 20 vitesh: 1992 - 2012.”“Është e vetmja pamje e kulturës moderne që tregon me saktësi atë interval kohe, kultura të tjera kane folur për të njëjtën periudhe, ne mënyre të veçantë Maya që vunë fundin e kalendarit të tyre ne 2012, linja ndërmjet diellit dhe qendrës se galaktikës. Është një lloj shenjë që parashikon kriza të mëdha që sjellin linjat e këtyre trupave qiellore”. /sa-kra/
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi