Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Celuliti, si mund ta luftojmë!

Shko poshtë

Celuliti, si mund ta luftojmë!

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri May 18, 2012 11:09 pm

Celuliti, si mund ta luftojmë!Celuliti shkaktohet kryesisht nga estrogjeni i hormoneve femërore, të cilat prekin strukturën e indit lidhor duke e detyruar të grumbullojë më shumë yndyra në disa zona të cilat me kalimin e kohës tregojnë disa gropëza në lëkurë.

Sipas Molly Wanner një dermatolog në spitalin Massachusetts në Boston shpjegon se celuliti mund të luftohet edhe me anë të ushqimit.

Ai nuk këshillon përdorimin e lazerit për të zhdukur celulitin, por një dietë ushqimore të pasur me drithëra, fruta, perime dhe salmon.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi