Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Portretet e pabesueshme vetëm me laps (Video)

Shko poshtë

Portretet e pabesueshme vetëm me laps (Video)

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun Oct 09, 2011 7:19 pmSipas ekspertëve dhe njohësve të artit të cilët kanë pasur rastin të shohin se si punon portretet fantastike, ajo është njëra nga artistët më të rinj në botë e cila posedon një talent aq të rrallë.

Rajacenna është një vajzë 18 vjeçare nga Holanda me një talent të jashtëzakonshëm për të vizatuar. Vizatuesja autodidakte punon portrete të pabesueshme reale duke përdorë vetëm një laps të thjeshtë.Para se të merrej me vizatime, që kur ishte vajzë e vogël u paraqit në televizion, ndërsa punimet e saj të para i ranë në sy një botuesi amerikan. Që në moshën 17 vjeçare ajo u bë profesioniste dhe tash veprat e saj shiten edhe në internet.

Sipas ekspertëve që kanë pasur rastin t’i shohin portretet fantastike, ajo është njëra ndër artistet më të reja në botë me një talent aq të veçantë. Fillimisht ajo punonte portretet për vetëm 20 minuta, por tash ajo mund të punojë në një portret deri në 40 orë, shkruan Oddity Central .

avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi