Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Hiri i të ndjerit shndërrohet në barut

Shko poshtë

Hiri i të ndjerit shndërrohet në barut

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun Oct 09, 2011 7:17 pm

Hiri i të ndjerit shndërrohet në barut

Një firmë e vogël në Alabama të SHBA-ve u ofron adhuruesve të armëve një mundësi që në “jetën e amshueshme” të përcillen me barut.

Për 850 dollarë, kompania “Holly Smoke” shndërron mbetjet mortore nga krematoriumi në municion të cilin të afërmit e të ndjerit mund ta përdorin për të shtënë nga armët.

Pronarët e firmës, Tad Holmes dhe Klem Parnel, deri më tash kanë pasur vetëm dy myshterinj, por thonë se lajmi është shpërndarë shpejtë dhe shpresojnë se municioni i tyre i pazakontë do të bëhet hit.

“Adhuruesve të armëve ua ofrojmë një mundësi që të nisen për në atë dynja në mënyrën që ata kanë dashur gjithmonë – me tym baruti”, thanë pronarët e firmës për Reuters, duke shtuar se gjysmë kilogramë i hirit mund të mbushë rreth 250 gëzhoja plumbash.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi