Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Donacioni për viktimat e tërmetit u gjend në tualet

Shko poshtë

Donacioni për viktimat e tërmetit u gjend në tualet

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun Oct 09, 2011 7:13 pm

Donacioni për viktimat e tërmetit u gjend në tualet

Një donator anonim la në një tualet publik të Tokios, në Japoni, një qese plastike me 10 milionë Jen (131.000 dollarë), si ndihmë për viktimat e tërmetit dh cunamit që goditën Japoninë në mars.

Paratë u gjendën në tualetin e shtëpisë së personave të hendikepuar në rajonin e Sakados. Në qese ishte ngjitur edhe porosia: “Unë jam i vetëm dhe këto para nuk më duhen”.

Autoritetet e qytetit njoftuan se paratë do t’i dorëzohen Kryqit të Kuq, nëse pronari i tyre nuk lajmërohet në tre muajt e ardhshëm.

Zyrtarët thonë se donatori hyri dhe doli nga tualeti pa rënë në sy.

Korrespodenti i BBC-së njoftoi se pas tërmetit dhe cunamit shkatërrues në bregun verilindor të Japonisë, ndodhi një seri e ngjashme e gjesteve të bamirësisë. Në rajonin e goditur nga katastrofa janë grumbulluar para në vlerë prej 50 milionë dollarë dhe i janë dorëzuar policisë. Edhe 30 milionë dollarë tjera janë gjetur nëpër arkat e kursimeve nën rrënoja.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi